Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

To już 20 lat!!!!

 

Tyle czasu jesteśmy z wami!

Serdecznie dziękujemy wszystko przybyłym gościom, samorządom, innym zespołom i serdecznym ludziom, których mieliśmy okazję gościć w naszych skromnych progach. to była dla nas niesamowita impreza, na którą czekaliśmy wiele lat. I nie zawiedliśmy się, nie zawiedli nas także przybyli goście.

Kochani do następnego jubileuszu!

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do filmów na youtube.

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4  - autor Jerzy Kulka

Dziękujemy Panu Jerzemu Jabłońskiemu i Jerzemu Kulce za udostępnienie materiałów zdjęciowych oraz filmów.

Link na stronę  wegliniec.pl

------------------

 

W sobotę 22 października br. odbyły się w Czerwonej Wodzie uroczystości 20-lecia założenia i działalności zespołu „Podolanie” z Czerwonej Wody. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św., którą odprawił ks. Proboszcz Mieczysław Panońko,  a w której uczestniczyli zaproszone zespoły muzyczne, goście i mieszkańcy Czerwonej Wody. Dalsze uroczystości odbyły się w Domu Kultury. 

   Uroczystości rozpoczęły się od wspólnego obiadu, a po obiedzie nastąpiło przywitanie i prezentacja przybyłych gości i zespołów ludowych.  Po przywitaniu uczestników obchodów wystąpił Burmistrz Gminy i Miasta Stanisław Mikołajczyk, który założycielom  Zespołu i w kolejnych latach kontynuatorom działalności podziękował za piękny dorobek 20 lat występów. Oprócz złożonych podziękowań Burmistrz życzył zespołowi dalszych sukcesów i wielu lat działalności, wręczając kosz 20 róż i pamiątkową tablicę. Ponadto życzył również Zespołowi otrzymania lokalu do wyeksponowania otrzymanej tablicy i zdobytych przez 20 lat trofeów,  a przede wszystkim do przeprowadzania prób oraz prowadzenia dalszej działalności. 

   Oprócz  Burmistrza, jako przedstawiciele władz samorządowych życzenia dalszych sukcesów i osiągnięć w działalności przekazali Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Błauciak oraz Elżbieta Grabowska Sołtys Czerwonej Wody. Następnie gratulacje, życzenia i okolicznościowe upominki składali wszyscy pozostali uczestnicy obchodów jubileuszowych. 

   Po tej części uroczystości nastąpił występ Zespołu „Podolanie” w składzie z dnia Jego utworzenia. Podczas wykonania pierwszego i zarazem najstarszego utworu z ich repertuaru, wspomagany był również obecnymi członkiniami Zespołu. Następnie jubilaci zaprezentowali swój bogaty repertuar utworów, po czym  sceną w Domu Kultury zawładnęły kolejno przybyłe zespoły prezentując swój dorobek muzyczny. 

   Wspólnie śpiewanie i wspólne tańce oraz degustacja przygotowanych potraw zakończyły rocznicowe obchody 20-lecia działalności zespołu Podolanie. 

   

 

 

 

 

 Copyright © 2017 Podolanie  Rights Reserved.