Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

 

Po raz kolejny w niedzielę dnia 15.01.2017r. w Domu Kultury w Czerwonej Wodzie odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców sołectwa.

 Spotkanie opłatkowe tradycyjnie zorganizowane zostało przez sołtysa, radę sołecką sołectwa Czerwona Woda przy pomocy Zespołu „Podolanie” i „Klubu Seniora”.

 

     Na wstępie wszystkich przybyłych gości przywitała Pani Elżbieta Grabowska sołtys sołectwa Czerwona Woda. Spotkanie rozpoczęto częścią artystyczną zaprezentowaną przez dzieci ze Szkoły Podstawowej z Czerwonej Wody. Dzieci w artystyczny sposób przedstawiły „Jasełka” głośno odśpiewując przepiękne kolędy. Najważniejszą jednak częścią spotkania było oczywiście dzielenie się opłatkiem, które zainicjowane zostało wspólną modlitwą rozpoczętą i poprowadzoną przez księdza proboszcza Mieczysława Panońko.

 

     Wszyscy zebrani goście w ciepłych, życzliwych słowach przekazali wzajemne życzenia spokoju i radości łamiąc się opłatkiem. W dalszej części uroczystości do wspólnego śpiewu kolęd zachęcał zespół „Podolanie”. Śpiew kolęd wprowadził wszystkich w nastój świąteczny, a różnorodność przygotowanych potraw zachęcała zebranych do poczęstunku. Zarówno dźwięk piosenek, jak i smaczne jedzenie rozgrzewały wszystkim serca w to mroźne styczniowe popołudnie.

 

 

 

 

 

 

 Copyright © 2017 Podolanie  Rights Reserved.