Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

W sobotę, 14.01.2017r. tradycyjnie odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Jagodzina.

 

 Gośćmi uroczystości był Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk wraz z małżonką, Wicestarosta Powiatu Zgorzeleckiego Mariusz Wieczorek, którzy wraz z Sołtysem Zbigniewem Zawadzkim rozpoczęli spotkanie noworocznymi życzeniami.

 

Następnie ksiądz proboszcz Piotr Mianowski poprowadził wspólną modlitwę i przełamanie się opłatkiem. Na sali rozbrzmiała odśpiewana przez gości kolęda, a następnie wszyscy mieli przyjemność uczestniczyć w przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół w Ruszowie inscenizacji "Jasełek". Młodzi artyści zachwycili zebranych "śpiewaną" formą przedstawienia prezentując  swój niezwykły talent. Po zakończeniu inscenizacji  podziękowania dla sponsorów i organizatorów spotkania opłatkowego wręczał Sołtys Jagodzina wraz z Burmistrzem Gminy. Wśród gości uczestniczących w spotkaniu opłatkowym znaleźli się również radni Rady Miejskiej Węglińca oraz dyrektor MGOK w Węglińcu, Dyrektor Zespołu Szkół w Ruszowie.

 

W kolejnej części spotkania goście mieli okazję skosztować wspaniałych świątecznych dań przygotowanych przez gospodynie z Jagodzina. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, a pod koniec uroczystości także miłej niespodzianki - na scenie wystąpił zespół "Podolanie" prezentując najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w autorskim wykonaniu.

 

Świąteczno-zimowa aura towarzyszyła wszystkim od początku do końca,  zarówno za oknem jak i w wypełnionej śpiewem i zapachem choinek sali.

 

 

 

 Copyright © 2017 Podolanie  Rights Reserved.